איך לתקן סדקים בקיר בקלות, מהירות ולצמיתות!

איך לתקן סדקים בקיר

תיקון סדקים בקיר – המדריך המלא! 

אין ספק שהיום, שיטות הבניה נחשבות למהירות ויעילות יותר מעבר. אך יחד עם זאת, אף אחד לא נותן את הדעת כיצד לפתור מראש בעיות שנוצרות בחלל הבית שלנו. בעיות אשר צצות ככל שנוקפות השנים לצד שינויי מזג האוויר השונים בעונות השנה. הפעם, אנו נתמקד בבעיה אחת עיקרית ונפוצה והיא – סדקים בקיר. בעיה אשר לא רק פוגעת במרקם האסתטי של הבית וכמובן מסבה נזק בטיח ובצבע. אלא גם מערערת את תחושת הביטחון סביב נושא חוזק הבית שלנו.

לפיכך, במאמר הקרוב נציג לכם בהרחבה מהן הסיבות להיווצרות סדקים בקיר וכמובן כל הדרכים, האמצעים והחומרים איך לתקן סדקים בקיר בקלות, מהירות והכי חשוב לצמיתות!

כיצד נוצרים סדקים בקיר?

אז לפניי שנלמד איך לתקן סדקים בקיר, חשוב שנבין תחילה מהן הסיבות העיקריות שגורמת לסדקים להופיע בקירות ובתקרות של המוני בתים.

תנודות קרקע / מבנה

הסיבה הראשונה והעיקרית ביותר להופעה של סדקים בקיר או בתקרה היא בעקבות תנודות של הקרקע ו/או הבניין. כן כן, בדיוק מה ששמעתם. בישראל ישנם אזורים רבים שנבנו על אדמות "רכות" או שהיו ביצות לשעבר. באזורים אלו ניתן לראות באופן ניכר סדקים רבים בניגוד לאזורים אחרים בארץ.

מכאן הבעיה רק מחמירה, לא רק שסדקים אלו מתרחשים הן בקירות הפנימיים והן בקירות החיצוניים. אלא הם גם משמשים כמצע מצוין להתפתחות עובש וירוקת. כל זאת, בעקבות חדירת מים ולחות דרך סדקים בקירות החיצוניות שגורמים לעובש ולירוקת לצמוח עוד ועוד.

יישום טיח בצורה לא מקצועית

הסיבה השנייה להופעת סדקים בקיר או בתקרה בבתים רבים היא בעקבות יישום טיח בצורה לא תקינה ומקצועית. כלומר, שימוש בתערובת טיח בעלת חומרים אשר אינם מותאמים לקירות או תקרות הבית. דבר אשר יוצר סדקים זעירים (הנקראים גם ״נימים״) על פני שטח הטיח וכמובן הקיר.

ליקויים ביסודות / שלד הבניין

הסיבה השלישית להופעת סדקים בקיר ובתקרה היא עקב ליקויים ביסודות ו / או בשלד הבניין. כלומר, מצבים בהם יסודות המבנה אינם מתוכננים בצורה נאותה או לחלופין חוסר הלימה והיצמדות אל תכניות הבנייה. בעקבות כך נוצרת שקיעה של אחת מיסודות הבניין וגורמת להטייתו לזווית מסוימת. בנוסף לכך, סדקים בקיר נוצרים עקב מפגש בין שתי סוגי משטחים שונים כגון: קיר בלוקים עם קיר גבס. אשר לכל אחד מהם התנהגות תנודתית שונה. 

בעקבות ליקויים אלו, מופיעים סדקים רבים הן בקירות החיצוניים והן כמובן בקירות הפנימיים של הבניין והבית. בתרחיש כזה, דרך הטיפול הטובה ביותר היא קודם כל ביצוע של חיזוק יסודות. שכן, מדובר בכשל בטיחותי מסוכן שחשוב לא להניח את הדעת עליו.

סדקים בקיר

תיקון סדקים בקיר – כך תעשו זאת בעצמכם!

אז אחריי שנגענו בבעיות שגורמות להופעת סדקים בקירות / תקרות. הגיע הזמן לדבר על הפתרונות.

ואם בפתרונות עסקינן, אתם בהחלט במקום הנכון!

מדוע? כי בידי חברת פאר נשר מגוון רחב של פתרונות אפקטיביים ואיכותיים בכל הנוגע אל תיקון ואיטום סדקים בקירות.

כאלו שיבטיחו שאף סדק לא יחזור! 

לפניי הכל חשוב לציין, כדי להפיק תוצאה מקסימלית מתהליך תיקון סדקים / איטום סדקים בקיר או בתקרה. אנא וודאו כי כל סדק וסדק נקי מלכלוך, עובש וכמובן ירוקת.

מילוי חורים בקיר / בתקרה

בתרחישים בהם יש צורך למלא חור בקיר / בתקרה או במקרים של חציבה בקיר שלאחריה נשאר חור גדול, רצוי שתבחרו חומר למילוי חורים קל משקל ע"מ שלא "יפול".

כאן אנו ממליצים במיוחד להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל קל (הקופסה הכחולה). חומר למילוי חורים פשוט מדהים. אשר מאופיין בקלות משקל, אווריריות יוצאת דופן ולובן גבוה לשימוש פנימי וחיצוני. יתרון נוסף זה שאת דבק שפכטל קל אקווהפלסט ניתן ליישם בשכבה אחת בלבד!

כל זאת, ללא הצורך בליטוש לאחר הייבוש. 

אך עם זאת, במצבים בהם צריכים לבצע מילוי חורים גדולים מהרגיל בקיר / בתקרה, ייתכן מאוד שתצטרכו ליישם שכבה נוספת של חומר למילוי חורים אקווהפלסט.

מותאם לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

 חומר לאיטום סדקים בקיר - דבק שפכטל קל

תיקון סדקים בקיר / בתקרה בחדרים "רטובים"

בכל הנוגע אל תיקון סדקים בקיר או בתקרה בחדרי אמבט, שירותים ומטבחים. כאן יש לנקוט גישה אחרת ודרך טיפול שונה משאר החדרים בביתנו.

בחדרים אלו בד"כ ישנם סדקים קטנים (המכונים גם "נימים"), ברוחב של עד 2 מ"מ. בהם יש חשש מוגבר יותר להתפתחות עובש לאחר תהליך איטום סדקים.

לכן, בסדקים אלו מומלץ לפני הטיפול להגדיל מעט את הסדק באמצעות השפכטל ולנקות את כל הצבע והטיח שמתקלפים מסביב.

לאחר מכן, מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי (הקופסה האדומה). חומר לאיטום סדקים היעיל ביותר לחדרים ״רטובים״. כל זאת, בזכות התאמה מקסימלית לסדקים "נימים" בשילוב חומר נוגד פטריות ולובן גבוה!

מותאם לשימוש פנימי בלבד.

דבק שפכטל מקצועי

תיקון סדקים בקיר חיצוני / פנימי

ממשיכים אל תיקון סדקים בקירות חיצוניים / פנימיים. במידה ונתקלתם בסדקים חוזרים ונשנים בקירות החיצוניים ו / או הפנימיים שלכם למרות שכבר ביצעתם להם איטום סדקים מספר פעמים. כל שעליכם לעשות זה להגדיל מעט את הסדק בטרם תהליך התיקון. כל זאת, באמצעות ידית השפכטל תוך ניקוי יסודי של שאריות הצבע והטיח אשר מתקלפים מסביב.

לאחר מכן, מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי גמיש (הקופסה הירוקה). חומר לאיטום סדקים בעל גמישות גבוהה, התאמה מקסימלית אל תיקון סדקים בקיר חיצוני / פנימי של עד 3 מ"מ (כולל חומות בטון) וזמן ייבוש מהיר במיוחד!

במידת הצורך, ניתן לבצע ליטוש וליישם שכבה נוספת.

מראה החומר לאחר הייבוש הינו חצי שקוף.

מותאם לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

חומר לאיטום סדקים - דבק שפכטל גמיש

תיקון סדקים פעילים במיוחד

במצבים בהם יש סדקים פעילים בקיר אשר חוזרים ונשנים וגודלם נע בין 5-10 מ"מ. אנו ממליצים להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל סופר אלסטי (הקופסה הכתומה). חומר לאיטום סדקים בעל גמישות גבוהה במיוחד, התאמה מעולה לרצפות בטון וגגות יצוקים, עמידות איתנה בפני מים, חומר נוגד פטריות והתאמה לשימוש בפנים ומחוץ לבית.

נקודה חשובה! חשוב להשאיר כ – 1 מ״מ בתוואי הסדק לאחר מילוי עם חומר זה. היות ומדובר בחומר הקשה במיוחד לליטוש לאחר הייבוש. לאחר מכן, יש ליישם שכבה דקה של אקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי גמיש (הקופסה הירוקה). לאחר הייבוש ניתן ליישם עוד שכבה נוספת במידת הצורך.

מותאם לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

דבק שפכטל אלסטי

כל סוג חומר לאיטום סדקים אשר צויין כאן מתאים ליישום גם בסדקים / סתימת חורים בעץ, מאופיין בגמישות מרשימה והכי חשוב יודע ״לעבוד״ יחד עם הסדק. הכל כדי לוודא שהוא לא מתכנן לחזור גם עוד שנים רבות קדימה!

בואו נסכם!

אז לסיכומו של עניין, ראינו כי סדקים בקירות לא רק פוגעים במרקם האסתטי של הבית תוך גרימת נזק משמעותי לצבע ולטיח. אלא גם משפיעים ומערערים את תחושת הביטחון של יושבי הבית. בנוסף, ראינו גם כי סדקים בקיר נוצרים בעקבות שלושה גורמים עיקריים: תנודות קרקע / הבניין, יישום טיח בצורה לא מקצועית וכמובן גם בעקבות כשלים קונסטרוקטיביים.

יחד עם זאת, נוכחתם לדעת שהשד לא כזה נורא וכי ניתן לתקן סדקים בקיר לגמרי בעצמכם ללא צורך באיש מקצוע כלל.

כל זאת, הודות אל סדרת המוצרים המנצחת של דבק שפכטל אקווהפלסטללא סדקים בקירות לצמיתות!

 

אתם שואלים – אנחנו עונים!

1. כיצד נוצרים סדקים בקיר?

ישנם שלוש סיבות עיקריות להיווצרות סדקים בקיר או בתקרה של בתים רבים: 

  • תזוזות של הקרקע / הבניין 

מצבים שבו נבנה הבניין על אדמה רכה ותזזיתית דבר זה יוצר סדקים רבים בקירות ובתקרות המבנה והבית. סדקים אלו מהווים קרקע פוריה להיווצרות עובש וירוקת עקב חדירת רטיבות מהקירות החיצוניים אל הקירות הפנימיים של המבנה והבית.    

  • יישום לקוי של טיח

סדקים בקיר או בתקרה יכולים להופיע גם במצב שבו הטיח יושם בצורה לקויה. בין אם בשימוש בתערובת טיח שאינה מתאימה לקיר או לתקרה. או בין פשוט בעקבות חוסר מקצועיות של הגורם המבצע. 

  • ליקויי בנייה 

הסיבה השלישית להופעת סדקים בקיר או בתקרה היא בעקבות כשלים קונסטרוקטיביים שבוצעו במהלך הבנייה. החל ממצב שבו יסודות המבנה לא תוכננו בצורה נאותה. דרך בנייה שלא נצמדה לתכניות ועד שימוש בשני סוגי משטחים שונים בהתנהגותם התנודתית כגון: קיר בלוקים עם קיר גבס. כל אלו, גורמים להיווצרות סדקים רבים ברחבי המבנה - הן בקירות הפנימיים והן בקירות החיצוניים. 

2. איך לתקן סדקים בקיר בקלות ובמהירות?

היום ניתן לתקן סדקים בקיר בקלות ולגמרי בעצמך! 

תחילה, כדי לתקן סדקים בקיר או בתקרה בצורה נוחה אך גם אפקטיבית. יש לוודא כי הסדק נקי מכל לכלוך, עובש וירוקת. לאחר מכן, חשוב שתבין את סוג הסדק ותתאים את חומר לאיטום סדקים האידיאלי ביותר לעבודה. כאן, אנו ממליצים לך לעשות שימוש בסדרת מוצרי דבק שפכטל ״אקווהפלסט״ אשר מעניקה פתרונות רחבים לבעיות סדקים בקיר ובתקרה. 

  • מילוי חורים בקיר / בתקרה

מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל קל (הקופסה הכחולה). חומר המאופיין בקלות משקל, אווריריות ולובן גבוה. 

  • תיקון סדקים בקיר / בתקרה ״בחדרים רטובים״

מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי (הקופסה האדומה). חומר לאיטום סדקים מדהים המכיל חומר נוגד פטריות ולובן גבוה! 

  • תיקון סדקים בקיר פנימי / חיצוני

מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי וגמיש (הקופסה הירוקה). חומר לאיטום סדקים בעל גמישות גבוהה, התאמה לסדקים בקירות פנימיים וחיצוניים וזמן ייבוש מהיר! 

  • תיקון סדקים פעילים במיוחד

מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל סופר אלסטי (הקופסה הכתומה). חומר המאופיין בגמישות גבוהה במיוחד, התאמה מעולה לרצפות בטון וגגות, עמידות בפני מים ומכיל חומר נוגד פטריות! 

3. כיצד מבצעים תיקון סדקים חוזרים בצורה הטובה ביותר?

כך תוכל לבצע תיקון סדקים חוזרים בקירות חיצוניים / פנימיים בביתך ע"י אקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי גמיש (הקופסא הירוקה).

תחילה יש להרחיב מעט את הסדק ע"י שפכטל ולנקות את שאריות הצבע והטיח מסביב לסדק.

לאחר מכן, ליישם את אקווהפלסט שפכטל מקצועי גמיש לאורכו של הסדק, לוודא שאין כיסי אוויר ולהמתין לייבוש. במידת הצורך ניתן לבצע ליטוש (לאחר הייבוש) וליישם שכבה נוספת.

החומר הינו חצי שקוף לאחר הייבוש ומתאים לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

מאמרים נוספים ששווה לקרוא!

מבחר סרטוני מדריכים, DIY וסקירת מוצרים מחכים לכם שם!

שתפו:

מוצרים קשורים

בעל חנות לחומרי בניין?

צרו קשר או השאירו פרטים בטופס מקוון ונחזור אליכם בהקדם

שירות לקוחות אימייל פאר נשר לוגו

דוא"ל

office@pngroup.co.il

שירות לקוחות טלפוני פאר נשר לוגו

טלפון

08-9240990